Filter werden angewendet...

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie przed polem magnetycznym

OSTRZEŻENIE PRZED POLEM MAGNETYCZNYM!

Z magnesami neodymowo-żelazno-borowymi (Nd-Fe-B) sprzedawanymi przez firmę Goudsmit pod nazwą handlową Neoflux® należy zawsze obchodzić się z ostrożnością. Magnesy neodymowe mniejsze, niż mała moneta są wystarczająco silne, aby unieść masę 10 kilogramów! Takie magnesy są niebezpieczne, ponieważ mogą zakleszczyć skórę lub palce, kiedy nagle zostaną przyciągnięte do żelaznego lub stalowego obiektu. Magnesy neodymowe są wykonane ze specjalnych proszków i powlekane, przez co są kruche i łatwo je uszkodzić, zwłaszcza w temperaturach powyżej 150°C lub w przypadku nagłego przyciągnięcia się dwóch magnesów. Do uszkodzenia może dojść tak nagle i gwałtownie, tak że rozrzucone kawałki mogą spowodować obrażenia oczu (i nie tylko).

 

Magnesy neodymowe należy zawsze przechowywać z dala od urządzeń elektrycznych, kart magnetycznych, monitorów CRT, rozruszników serca, zegarków i podobnych przedmiotów, ponieważ mogą one zostać trwale uszkodzone przez silne pole magnetyczne.

Przykłady oznakowania zakazu lub ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem, które są wykorzystywane lub które mogą zostać umieszczone w pobliżu silnych pól magnetycznych:

 

Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Zakaz wstępu dla osób z rozrusznikami serca

 

Zakaz wstępu dla osób z metalowymi implantami
Zakaz wnoszenia magnetycznych lub elektronicznych nośników
Zakaz noszenia zegarków z częściami metalowymi

Lesen Sie mehr

Anisotrop

Wenn magnetisches Material in ein Magnetfeld gezwungen wird, hat das magnetische Material eine Vorzugsrichtung und ist anisotrop. Anisotropes magnetisches Material kann nur in der Vorzugsrichtung magnetisiert werden.

 

Magnetmaterialien

Ferritmagnete
 
 

Ferritmagnete Weiter lesen

Neodym (Neoflux®) Magnete

Neodym Neoflux Magnete Weiter lesen

Samarium-Kobalt Magnete
 

Samarium-Kobalt Magnete Weiter lesen

Aluminium-Nickel-Kobalt Magnete

Aluminium Nickel Kobalt Magneten Weiter lesen

Kunststoff-gebundene Magnete

Kunststoffgebunde Magnete Weiter lesen