The filters are being applied...

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie przed polem magnetycznym

OSTRZEŻENIE PRZED POLEM MAGNETYCZNYM!

Z magnesami neodymowo-żelazno-borowymi (Nd-Fe-B) sprzedawanymi przez firmę Goudsmit pod nazwą handlową Neoflux® należy zawsze obchodzić się z ostrożnością. Magnesy neodymowe mniejsze, niż mała moneta są wystarczająco silne, aby unieść masę 10 kilogramów! Takie magnesy są niebezpieczne, ponieważ mogą zakleszczyć skórę lub palce, kiedy nagle zostaną przyciągnięte do żelaznego lub stalowego obiektu. Magnesy neodymowe są wykonane ze specjalnych proszków i powlekane, przez co są kruche i łatwo je uszkodzić, zwłaszcza w temperaturach powyżej 150°C lub w przypadku nagłego przyciągnięcia się dwóch magnesów. Do uszkodzenia może dojść tak nagle i gwałtownie, tak że rozrzucone kawałki mogą spowodować obrażenia oczu (i nie tylko).

 

Magnesy neodymowe należy zawsze przechowywać z dala od urządzeń elektrycznych, kart magnetycznych, monitorów CRT, rozruszników serca, zegarków i podobnych przedmiotów, ponieważ mogą one zostać trwale uszkodzone przez silne pole magnetyczne.

Przykłady oznakowania zakazu lub ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem, które są wykorzystywane lub które mogą zostać umieszczone w pobliżu silnych pól magnetycznych:

 

Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Zakaz wstępu dla osób z rozrusznikami serca

 

Zakaz wstępu dla osób z metalowymi implantami
Zakaz wnoszenia magnetycznych lub elektronicznych nośników
Zakaz noszenia zegarków z częściami metalowymi

Read more

Anisotropic

When magnetic material is pressed in a magnetic field, this material is called preferentially-oriented and anisotropic. Anisotropic material can only be magnetized in the preferential orientation.

Magnet materials

Ferrite
magnets
 

Ferrite magnets Read more

Neodymium (Neoflux®) magnets

Neodymium Neoflux Magneten Read more

Samarium-cobalt magnets
 

Samarium Kobalt magneten Read more

Aluminum-nickel-cobalt magnets

Aluminum-nickel-cobalt magnets Read more

Plastic bonded magnets
 

Plastic bonded magnets Read more