Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Hrníčkové magnety a elektromagnety

Hrníčkové magnety a kulaté elektromagnety špičkové kvality

Kompaktní magnetické systémy s pláštěm z oceli, mosazi, vysoce kvalitní oceli nebo plastu. V závislosti na plášti těchto magnetických systémů se může zvýšit síla magnetického pole nebo u hrníčkových magnetů například odolnost vůči korozi nebo chemikáliím. Hrníčkové magnety disponují jen jednou rovinou přitažlivosti; díky tomu se magnetické pole šíří pouze jedním směrem.

Materiály hrníčkových magnetů

Dodáváme hrníčkové magnety z následujících materiálů:
Neodym (NdFeB)
Samarium-kobalt (SmCo)
AlNiCo
Feritový (FeB)

Maximální aplikační teplota se pohybuje v rozmezí od 60 do 450 °C.
Máme i elektromagnety v produktových kombinacích.

Instalační možnosti

Hrníčkové magnety a elektromagnety dodáváme v různých provedeních: ploché, se závitovou průchodkou, se závitovým koncem, se zapuštěným otvorem, s průchozím otvorem a se závitovým otvorem. Z té řady různých modelů je patrné, že se pro vás vždy najde vhodný magnet. Společnost Goudsmit ochotně poskytne doporučení k instalaci nebo pomůže s výběrem správného hrníčkovýho magnetu.

Podmínky pro optimální magnetickou upevňovou sílu

Pro zajištění optimální upevňové síly by měly být líce pólů hrníčkovýho magnetu čisté a obrobky ploché. Specifikované upevňové síly se měří za optimálních podmínek: kolmo, na kusu oceli třídy 37 zbroušeném naplocho na tloušťku 5 mm, bez vzduchové mezery. Prasklinky v magnetickém materiálu nemají na přitažlivou sílu žádný vliv.
Hrníčkové magnety si v podstatě svou magnetickou sílu uchovávají neurčitě dlouho, pokud nejsou vystaveny těmto čtyřem faktorům (viz „Ztrácí magnet časem svou sílu?“)

Produkty

Neodymové (NdFeB) hrníčkové magnety

Neodymové hrníčkové magnety patří k nejsilnějším hrníčkovým magnetům v našem portfoliu. O ochranu produktu proti korozi se stará povlak z niklu, zinku nebo santoprenu.

Více informací

Feritové hrníčkové magnety

Ferritové nebo keramické hrníčkové magnety se vkládají do kovového válce, který se stará o odstínění magnetického pole. Minimální instalační výška poskytuje řadu konstrukčních výhod.

Více informací

Samarium-kobaltové (SmCo) hrníčkové magnety

Samarium-kobaltové (SmCo) hrncové magnety nabízejí jedinečnou kombinaci vysoké magnetické síly a vysoké provozní teploty.

Více informací

AlNiCo hrníčkové magnety

Hrníčkové magnety ze slitiny AlNiCo disponují vysokou aplikační teplotou. Kryt je ocelový a obsahuje nezmagnetovatelnou vložku.

Více informací

Elektromagnety

Kulaté elektromagnety jsou přepínatelné. Slouží pro sběr, polohování nebo přidržování produktů.

Více informací