Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Permanentní magnety

Permanentní magnety hrají důležitou roli v našem moderním, technologicky vyspělém prostředí. Jsou nepostradatelné v elektrotechnice a používají se v dynamech, motorech, relé a snímačích. Použití permanentních magnetů také v minulých letech výrazně vzrostlo v automobilovém, leteckém průmyslu, lékařství a těžebním průmyslu. Jako příklad můžeme uvést použití např. pro hybridní pohony, airbagy, systémy ABS, obsluhu navigace a systému entertainmentu, systémy varování při vyjetí z jízdního pruhu a různé snímače. Goudsmit je společnost certifikovaná podle norem ISO 9001, IATF 16949 a AS9100D. Jen malé množství dalších evropských společností se může pochlubit certifikací AS9100c. Naše magnety tedy splňují požadavky na jakost a bezpečnost, a to na všech frontách.

Počet aplikací každým dnem narůstá. Alternativní zdroje energie (větrná, sluneční a vodní energie) jsou stabilně rostoucím trhem pro použití permanentních magnetů.

Tradičně byly nejběžnějšími typy magnetů AlNiCo a feritové magnety, ale poptávka po menších a silnějších magnetech vedla k vývoji nových druhů magnetů na bázi kovů vzácných zemin. Mezi ně patří samarium-kobalt (SmCo) a neodym (NdFeB), které vytvářejí ohromnou magnetickou sílu i v malých velikostech. K dispozici je mnoho různých typů.

Produkty

Neodymové magnety (NdFeB)

Neodym-železo-borité (NdFeB) magnety jsou společností Goudsmit dodávány pod značkou Neoflux®. Jde o nejsilnější magnet s velmi vysokým energetickým součinem.

Více informací

Feritové magnety

Feritové magnety nebo keramické magnety jsou nejpoužívanější magnety. Použití feritových magnetů je velmi široké.

Více informací

Samarium-kobaltové magnety (SmCo)

Samarium-kobaltové magnety (SmCo) mají vynikající magnetické vlastnosti, nízký teplotní koeficient a vysokou stabilitu.

Více informací

AlNiCo magnety

AlNiCo magnety jsou vyrobeny z hliníku, niklu a kobaltu. Většina AlNiCo magnetů je litých. Mohou zaujímat složité tvary.

Více informací

Plastem spojované neodymové magnety

Plastem spojované neodymové magnety mohou být vyrobeny ve složitých formách pomocí lisování nebo protlačování.

Více informací