Engineering van complete magneetsystemen is een mega mooi vak

Job vacancy Design Engineering

‘Mijn naam is Dennis van Diejen. Ik werk al 11 jaar met veel plezier bij Goudsmit Magnetics; aanvankelijk als Engineer Magnetic Recycling, maar sinds een paar jaar als Manager Design Engineering. In deze functie heb ik te maken met verschillende markten binnen Goudsmit, zoals magnetic separatie, handling, assemblies en recycling.

Het mooie van mijn functie is dat ik begeleiding geef aan engineers die complete machines ontwerpen. We ontwerpen niet slechts één onderdeel, maar zien ons eigen volledige ontwerp direct tot leven komen in de productie. Ik vind het ook mooi dat we een eigen werkplaats hebben, waarmee we dagelijks in contact staan, net als met de verkoopafdeling. Dat maakt de job heel afwisselend en iedere dag anders.’

Wat maakt werken bij Goudsmit leuk?
‘Goudsmit is een overzichtelijk bedrijf waar na 64 jaar nog steeds een familiaire sfeer hangt. Ons Engineeringsteam heeft niet alleen op werkniveau een goed contact met elkaar. Na het werk sporten we samen en sommige collega’s zie ik ook privé.  Binnenkort ga ik met een paar mannen uit ons team naar een whiskey proeverij, om maar eens een voorbeeld te noemen!  Wat ik van nieuwe collega’s hoor, is dat er binnen ons team heel veel bereidheid is om iemand verder te helpen. Daar nemen we veel tijd voor. Alles mag gevraagd worden! De sfeer is bovendien informeel en er is een grote mate van vrijheid. Wanneer je iets op een andere manier wilt aanpakken en eigen initiatief toont,  staan we daar altijd voor open.
 

Met welke systemen werk je?
‘We werken met een CAD systeem, genaamd Inventor. Dit systeem is zodanig geautomatiseerd, wat ervoor zorgt dat we ons puur kunnen concentreren op ontwerpen en ons niet bezig hoeven te houden met  de zaken daaromheen, zoals bijvoorbeeld stuklijsten schrijven. Door één druk op de knop krijgt de werkplaats het complete plaatje te zien. Op deze manier kun je je écht op je ontwerp concentreren.’


Welke ontwikkelingen op jouw vakgebied volg je op de voet?
‘We hebben op dit moment 4 pmc’s  (product-marktcombinaties), waarbij iedere engineer voor 1 pmc werkt. Ik heb in mijn vorige functie altijd voor recycling gewerkt. Ontwikkeling en verkenning is vooral gericht op de markt waar je voor werkt.  We zijn momenteel druk bezig met het uitrollen van methodische productontwikkeling, waarbij we meer in een multi-disciplinair teamverband samenwerken.’


Volg je cursussen op jouw vakgebied?
‘Op dit moment volg ik geen gerichte cursussen voor mijn vak, alhoewel die mogelijkheid er bij Goudsmit altijd is. Maar we hebben als team onlangs wel een paar specifieke cursussen gevolgd om verder te kunnen met een project: tolerantieanalyse en trillingsanalyse, om maar eens een voorbeeld te noemenDaar hebben we veel van opgestoken,  omdat het direct toepasbaar was op het project waar we aan werkten.’


Wat zoek je in een nieuwe collega?  
‘Persoonlijkheid vind ik heel belangrijk. Onze nieuwe collega’s moeten vooral passen in het team. Dat staat voorop. De teamleden zijn uiteraard ook altijd betrokken bij de sollicitatiegesprekken. Nieuwe medewerkers krijgen de kans om alles leren, maar het is wel belangrijk dat ze in het team passen. Daarbij is de bereidheid om te wíllen leren het belangrijkste. Net als samenwerking.’


En: zoek je nog nieuwe collega’s?
‘Ja, zéker wel. Meerdere zelfs ! Het liefst met een werktuigbouwkundige achtergrond en -een beetje- ervaring.  Solliciteren kan via onze ‘werken bij’ website.


Hoe zie je je toekomst binnen Goudsmit?
‘Ik weet dat Goudsmit volop groeimogelijkheden biedt. Ik ben zelf begonnen als Engineer en ben nu Manager van een hele engineeringsafdeling. Ook het vak zelf staat niet stil en blijft altijd in ontwikkeling, dus er is genoeg te doen!’