De filters worden toegepast...

Permanentní magnetismus

Permanentní magnet je feromagnetický materiál, která má permanentní magnetické vlastnosti, dokonce i když není umístěn v magnetickém poli.

Permanentní magnety

Jeden konec magnetu se nazývá severní pól, druhý jižní pól. Severní a jižní póly se přitahují a tato přitažlivost je nepřímo úměrná druhé mocnině vzdálenosti mezi dvěma póly. Stejné póly (severní-severní a jižní-jižní) se odpuzují.

 

Magnetické póly a čáry polí

Čáry toku jsou imaginární čáry, které značí směr magnetického pole v určitém bodě. U magnetů mohou být viditelné umístěním listu papíru na magnet a rozsypáním železných pilin na papír. Železné piliny se shromáždí kolem čar toku, takže bude možné je vidět.


magneviewer

Za určitých okolností mohou permanentní magnety své magnetické vlastnosti ztratit. To může být způsobeno vysokou teplotou (viz Curieova teplota), fyzickým otřesem (nárazem) nebo expozicí externím magnetickým polím. Magnety dodávané společností Goudsmit jsou natolik vysoce kvalitní, že ztráta magnetických vlastností může být považována za zanedbatelnou za předpokladu, že jsou používány v rámci stanovených provozních parametrů, což se týká aspektů, jako je rozsah teploty a blízkost k externím magnetickým polím.

Permanentní magnety bývaly vyráběny z oceli, ale nyní máme k dispozici všechny druhy slitin, které se pro tento účel lépe hodí.

Společnost Goudsmit dodává magnety a magnetické systémy na základě následujících čtyř hlavních kategorií magnetických materiálů:

Lees meer

Anisotroop

Wanneer magneetmateriaal in een magneetveld geperst wordt, noemt men het magneetmateriaal voorkeursgericht en anisotroop. Het magnetiseren van anisotroop magneetmateriaal kan alleen in de voorkeursrichting plaatsvinden.

Magneetmaterialen

Ferriet
magneten
 

Ferriet magneten Lees meer

Neodymium (Neoflux®) magneten

Neodymium Neoflux Magneten Lees meer

Samarium-kobalt magneten

Samarium Kobalt magneten Lees meer

Aluminium-nikkel-kobalt magneten

Aluminium Nikkel Kobalt Magneten Lees meer

Kunststof gebonden magneten

Kunststofgebonden magneten Lees meer