De filters worden toegepast...

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie przed polem magnetycznym

OSTRZEŻENIE PRZED POLEM MAGNETYCZNYM!

Z magnesami neodymowo-żelazno-borowymi (Nd-Fe-B) sprzedawanymi przez firmę Goudsmit pod nazwą handlową Neoflux® należy zawsze obchodzić się z ostrożnością. Magnesy neodymowe mniejsze, niż mała moneta są wystarczająco silne, aby unieść masę 10 kilogramów! Takie magnesy są niebezpieczne, ponieważ mogą zakleszczyć skórę lub palce, kiedy nagle zostaną przyciągnięte do żelaznego lub stalowego obiektu. Magnesy neodymowe są wykonane ze specjalnych proszków i powlekane, przez co są kruche i łatwo je uszkodzić, zwłaszcza w temperaturach powyżej 150°C lub w przypadku nagłego przyciągnięcia się dwóch magnesów. Do uszkodzenia może dojść tak nagle i gwałtownie, tak że rozrzucone kawałki mogą spowodować obrażenia oczu (i nie tylko).

 

Magnesy neodymowe należy zawsze przechowywać z dala od urządzeń elektrycznych, kart magnetycznych, monitorów CRT, rozruszników serca, zegarków i podobnych przedmiotów, ponieważ mogą one zostać trwale uszkodzone przez silne pole magnetyczne.

Przykłady oznakowania zakazu lub ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem, które są wykorzystywane lub które mogą zostać umieszczone w pobliżu silnych pól magnetycznych:

 

Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Ostrzeżenie przed (zmiennym) polem magnetycznym
Zakaz wstępu dla osób z rozrusznikami serca

 

Zakaz wstępu dla osób z metalowymi implantami
Zakaz wnoszenia magnetycznych lub elektronicznych nośników
Zakaz noszenia zegarków z częściami metalowymi

Lees meer

Anisotroop

Wanneer magneetmateriaal in een magneetveld geperst wordt, noemt men het magneetmateriaal voorkeursgericht en anisotroop. Het magnetiseren van anisotroop magneetmateriaal kan alleen in de voorkeursrichting plaatsvinden.

Magneetmaterialen

Ferriet
magneten
 

Ferriet magneten Lees meer

Neodymium (Neoflux®) magneten

Neodymium Neoflux Magneten Lees meer

Samarium-kobalt magneten

Samarium Kobalt magneten Lees meer

Aluminium-nikkel-kobalt magneten

Aluminium Nikkel Kobalt Magneten Lees meer

Kunststof gebonden magneten

Kunststofgebonden magneten Lees meer