Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Kaskádové magnety

Kaskádové magnety (spádové magnety) filtrují nežádoucí feromagnetické (Fe) částice - např. železa a oceli - z granulátů, vláknin a hrubších materiálů ve vysokokapacitních skluzů s volným pádem.
Jsou velmi odolné a používají se pro sypké materiály, krmivo pro zvířata, výrobu plastů, v keramickém a recyklačním odvětví. Magnetická kaskáda si poradí s vysokými objemy, protože deskové magnety jsou umístěny na vnější straně na skluzu produktu, což umožňuje produktu volně spadávat mezi ně.

Kaskádová forma skříně posouvá materiál směrem k magnetům. S tímto systémem produkt prochází třemi silnými magnetickými poli ve třech fázích kaskády. Nejrychlejší magnet je normálně vyroben z (neodymového) magnetu Neoflux® za účelem získání ještě lepší vydatnosti separace. Čištění je manuální (rychlé čištění) nebo zcela automatické pomocí pneumatického sekvenčního okruhu. Kaskádové magnety fungují u po přerušení přívodu vzduchu.

Magnetické spády/kaskádové magnety mají kapacity až 350 m³/h. Max. velikost částic je 50 mm.

Produkty

Kaskádové magnety s manuálním čištěním

Vhodné k odstranění velkých kusů feromagnetických nečistot. Manuálně čištěné kaskádové magnety se používají, když frekvence čištění nesmí překročit 1x za den.

Více informací

Kaskádové magnety s automatickým čištěním

Lze je používat v automatickém výrobním procesu k odstranění velkých feromagnetických nečistot. Automatické čištění (se zastavením výroby).

Více informací