Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Magnetické filtry

Použití

Magnetické filtry (magnetická síta nebo potrubní magnety) filtrují feromagnetické kovové nečistoty, např. železo a ocel a rovněž slabě magnetické částice, jako jsou zbytky z obráběné nerezové oceli, z kapalin a prášků, které jsou přepravovány pod tlakem.

Specifikace pro každý magnetický filtr jsou: zkušební tlak 15 bar, max. provozní tlak 10 bar.

Silné (neodymové) magnetické tyče Neoflux® jsou umístěny v toku produktu a mohou odfiltrovat dokonce nejmenší Fe částice - až o velikosti 30 mikronů - a slabě magnetické částice (zbytky nerezové oceli). Tyto velice jemné Fe částice a částice nerezové oceli jsou tak malé, že je nelze detekovat ani detektorem kovů.

Naše potrubní magnety se používají mimo jiné v potravinářství, farmaceutickém a keramickém průmyslu, v aplikacích, jako je odželezení pigmentů nebo barev. Používají se také v keramickém průmyslu k 'čištění' glazur, aby se předešlo tvoření 'černých skvrn'.

Konstrukce

Naše standardní verze magnetických filtrů má několik magnetických tyčí nainstalovaných v kaskádovém uspořádání za sebou. Tím je zajištěno, že produkt bude v kontaktu s magnetickými tyčemi nebi bude v jejich těsné blízkosti. Většina typů magnetických filtrů Goudsmit je navrženo s magnetickými tyčemi umístěnými uvnitř trubic extraktoru, aby čištění bylo rychlé a snadné. Pneumatické průmyslové filtry a hygienické CIP filtry se čistí poloautomaticky pod regulací tlaku. Nevyžadují tedy extraktor, což má za následek vyšší sílu pole u magnetu a eliminuje se možnost bujení bakterií.

Čištění
Separované částice
Hygienický

Produkty

Magnetické filtry, hygienické (EHEDG)

Navržené pro potravinářský průmysl v souladu se směrnicemi EHEDG. Velmi účinně filtrují jemné magnetické a dokonce slabě magnetické železné nečistoty. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Magnetické filtry, hygienické (EHEDG) - Clean In Place

Určené pro potravinářský průmysl; certifikace EHEDG. Velmi účinně filtrují jemné magnetické a dokonce slabě magnetické železné nečistoty. Zcela automatické čištění (CIP: Clean In Place).

Více informací

Magnetické filtry, sanitární

Vhodné k odfiltrování železných nečistot v potravinářství. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací