Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Magnety s externími póly

Magnety s externími póly filtrují nežádoucí feromagnetické (Fe) částice - např. železo a ocel - o velikosti 0,5 až 50 mm z prášků a granulátů ve vedeních s volným pádem. Používají se mimo jiné pro sypké materiály, krmivo pro zvířata, výrobě plastů, v keramickém a recyklačním odvětví.

Magnety s externími póly jsou velmi odolné. Nabízejí výhodu umístění mimo skluz produktu, takže produkt může propadávat volně, což umožňuje zpracovávat velká množství při zachování ucpávání na minimum.

Dvě magnetické desky jsou umístěny proti sobě, mimo skluz produktu. Mají hluboko pronikající a silné upevňovací pole, které je zesíleno inteligentní konstrukcí magnetů. To jim umožňuje 'zachytávat' Fe částice z toku produktu. Magnety s externími póly od společnosti Goudsmit jsou vybaveny externími deskami, díky čemuž se rychle a snadno čistí. Mohou být vyrobeny buďto z feritových nebo neodymových (Neoflux®) magnetů.

Kapacita magnetu s externími póly je max. 200 m³/h. Pokud je potřeba separovat velmi jemné Fe částice, doporučujeme cleanflow magnety.

Produkty

Magnety s externími póly s manuálním rychlým čištěním

Tyto magnety s externími póly filtrují feromagnetické nečistoty z vedení s volným pádem. Čištění je rychlé a snadné, prováděné pomocí desky extraktoru (rychlé čištění).

Více informací

Magnety s externími póly s automatickým čištěním

Systémy s externími póly jsou dobrým řešením pro aplikace s velkým množstvím železných nečistot a pro místa s nemožným přístupem operátora. Automatické čištění bez zastavení výroby.

Více informací