Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Trubkové magnety

Trubkové magnety mohou být používány k filtrování nežádoucích feromagnetických (Fe) částic - např. železa a oceli - z granulátů, vláknin a hrubších materiálů ve vysokokapacitních potrubích s volným pádem. Používají se mimo jiné pro sypké materiály, krmivo pro zvířata, výrobě plastů, v keramickém a recyklačním odvětví. Trubkové magnety nejsou vhodné pro potravinářské produkty, které vyžadují potravinářskou úpravu.

Skříň a magnetické jádro trubkového magnetu jsou velmi odolně zkonstruovány. Protože magnetické jádro je umístěno uprostřed toku produktu, trubkový magnet má velmi vysokou separační vydatnost. Kruhový tvar skříně a magnetického jádra (s horním kuželem 60°) zajišťuje nepřetržitý tok a dobrou distribuci toku produktu. Produkt následně prochází třemi silnými magnetickými poli, kde vodicí pásky mění směr produktu v blízkosti vnějších stěn zpět směrem k magnetickému jádru. Tato strategie úspěšně dosahuje dobrého roku a dobré separace železa.

Trubkové magnety Goudsmit jsou k dispozici ve verzi permanentního magnetu a elektromagnetu. Permanentní trubkové magnety vyžadují manuální čištění (otírání), zatímco elektromagnety jsou čištěny automaticky (během zastavení výroby).

Kapacita trubkového magnetu je max. 500 m³/h. Max. velikost částic 50 mm.

Produkty

Permanentní trubkové magnety

Nejúčinnější separační systém z hlediska poměru ceny a kvality. S výkonným feritovým magnetickým jádrem. Manuální čištění.

Více informací

Elektromagnetické trubkové magnety

Méně výkonné než permanentní verze, a přesto s plně automatickým čištěním (se zastavením výroby), a proto jsou vhodné pro automatické výrobní procesy.

Více informací