Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Čeřiče plechů

Použití

Magnetické čeřiče (magnety oddělování plechů) separují lepkavé nebo naolejované ocelové plechy a zabraňují současnému zvednutí dvou plechů. Tím se zajišťuje, že výrobní proces bude probíhat plynule. Permanentní magnetická síla zůstává v průběhu let konstantní. Nákladný systém stlačeného vzduchu již navíc není potřeba k 'odfoukávání' ocelových plechů od sebe; čeřiče plechů provádějí tento úkol rychleji a mnohem méně nákladně.

Ke zvedání ocelových plechů samostatně v průmyslu zpracování plechů (např. automobilový nebo ocelářský průmysl).
Vhodné pro oddělování feromagnetických plechů do tloušťky až 4 mm, téměř jakéhokoli tvaru, délky nebo šířky; dokonce kulaté nebo asymetrické tvary.

Pneumaticky spínané čeřiče plechů jsou navrženy pro automatické procesy.

Provoz

Silné magnetické pole automaticky odděluje plechy od sebe a separuje je; když je odstraněn vrchní plech, další se okamžitě zvedne.

Příklady instalace

Šipka na fotografii ukazuje doporučený směr přepravy, ve kterém jsou desky nejlépe po separaci odnášeny. Aby se předešlo poruchám v plně automatických výrobních procesech, doporučujeme používat řadu dalších čeřičů plechů.

 

Instalace čeřiče plechů na hraně

Pro optimální výsledky je nejlepší umístit dva čeřiče plechů na rohu velké hromady ocelových plechů.

Instalace čeřiče plechů

Čeřiče plechů umístěné proti sobě zajišťují, že plechy nezačnou být 'nadnášeny'.

Instalace jednoho čeřiče plechů

U malých plechů je nejlepší umístit čeřič plechů doprostřed nejkratší strany.

 

Čeřiče plechů / magnety oddělování plechů jsou k dispozici v různých verzích:

Produkty

Feritové čeřiče plechů

Tyto čeřiče plechů se systémem feritového magnetu od společnosti Goudsmit Magnetic Systems jsou vhodné pro nejběžnější použití.

Více informací

Neodymové čeřiče plechů (Neoflux®)

Tyto čeřiče plechů s extra silným (neodymovým) magnetickým systémem Neoflux® mají kompaktní konstrukci a jsou vhodné pro separaci naolejovaných, lepkavých nebo perforovaných plechů.

Více informací

Přepínatelné magnetické čeřiče plechů

Čeřiče plechů s neodymovým magnetickým systémem, pneumaticky přepínatelné (zapnutí/vypnutí). Vhodné pro automatické procesy. Usnadňuje přidání nebo výměnu stohu plechů.

Více informací

Čeřiče plechů pro speciální aplikace

Společnost Goudsmit vyvinula vhodná řešení pro speciálně tvarované plechy a specifická použití. S radostí vám nabídneme radu ohledně volitelných rozšíření pro čeřiče plechů.

Více informací