Probíhá filtrování...
Probíhá filtrování...

Recyklace & třídění

Recyklace a třídění

Recyklace kovů z odpadu nebo surovin (mimo jiné k opětovnému použití) je stále více důležitá. Suroviny jsou stále vzácnější a náklady na likvidaci odpadu neustále rostou.

Vlády rovněž usilují o snížení ekologické zátěže, např. podporou a dotováním recyklačních iniciativ.

Výsledkem je vyšší poptávka trhu po recyklaci kovů z odpadu. Společnost Goudsmit vyvinula mnoho separátorů, které dokáží sbírat kovy. Velmi často jde o velmi cenné kovy, čímž se často velmi zkracuje doba návratnosti.
Tímto způsobem dochází k opětovnému použití odpadních produktů v nových aplikacích. Mezi příklady patří programy Green Deal, Urban Mining, recyklace elektroodpadu a evropská směrnice o odpadech (směrnice 2008/98/ES); trendy pro budoucnost!

Mobilní „'kluzný'“ eddy current separátor

Recyklační magnety od společnosti Goudsmit separují; feromagnetické části, jako je železo, ocel a slabě magnetické kovy, např. opracovaná nerezová ocel, ale také neferomagnetické části, jak jsou: hliník, měď, zinek, zlato, stříbro, hořčík atd.

Mezi použití magnetických separátorů patří:

Separace/recyklace železných kovů:

Společnost Goudsmit má široký výběr závěsných magnetů, které vynikají v oblasti jejich životnosti, odolné konstrukce, magnetické síly a hloubky magnetického pole.

Pro toky produktů s ostrými kusy kovů - pro které je dopravníkový pás špatnou volbou - má společnost Goudsmit bubnové magnety, včetně speciálních verzí pro manipulaci s kovovým šrotem. Ty se vyznačují velmi odolnou konstrukcí, což má za následek téměř bezúdržbové odolné řešení. Když máte na instalaci pouze omezený prostor, nejlepším řešením k odstranění železných kovů ze sypkého materiálu nebo jiného toku produktů jsou magnetické válce. Ty jsou k dispozici v různých verzích, s různými magnetickými systémy, takže vždy budeme mít to správné řešení pro tok vašich produktů. Podívejte se například na obrázek vpravo, kde je znázorněn elektromagnetický závěsný magnet v příčném uspořádání nad řemenicí, který se používá k získávání železných kovů.Elektromagnetický závěsný magnet

 

Separace/recyklace neželezných kovů:

Eddy current a senzorové separátory neželezných kovů, např. hliníku a mědi, z primárních a/nebo sekundárních surovin. Mnohokrát používáme kombinaci těchto separátorů, které jsou umístěny za sebou (viz foto). Je to proto, že z hlediska velikosti částic musí frakce procházet určitým vlnovým pásmem, aby proces dosáhl nejlepší možné vydatnosti.

Pomocí používání pokročilých magnetických řešení vyvinula společnost Goudsmit optimální magnetický systém (každé řešení s vlastní specifickou konstrukcí magnetu) pro distribuci každé frakce. Jejich strategickým umístěním do linky procesu můžete efektivně dosáhnout optimální recyklace cenných kovů. Specialisté ve společnosti Goudsmit vám s radostí poradí ohledně nejefektivnějšího umístění těchto strojů. Podívejte se na video s vysvětlením provozního principu metody eddy current separace.

Odstranění nečistot z toku produktů:

Magnetické separátory se také často používají k odstraňování nečistot a odstraňování nežádoucích železných a neželezných kovů ze sypkých materiálů a jiných toků produktů.
Dobrým příkladem jsou rozřezané plastové lahve čerpadel, které obsahují ocelové kuličky nebo kuličky z nerezové oceli a pružiny v čerpacím mechanismu: za účelem získání toku čistého opakovaně použitelného plastu musí být všechny tyto nežádoucí části odstraněny. Prohlédněte si video s příkladem čistění produktů pomocí eddy current separátoru.Použití

Magnetické separátory od společnosti Goudsmit, separátory neželezných kovů a senzorové separátory pro odvětví recyklace jsou sestrojeny velmi odolně, takže poskytují mimořádný výkon i za nejnáročnějších podmínek. Recyklační separátory spadají do programu VAMIL/MIA (holandský program daňových úlev pro ekologicky šetrné investice), což znamená, že můžete počítat s rychlou návratností investice.
Magnetické separátory od společnosti Goudsmit se používají například na:

  • odpad (C a I / C a D / RFD / MRF / WTE)
  • stavební a demoliční odpad
  • elektrický a elektronický odpad
  • kovový šrot
  • rozřezané zbytky (ASR / SHF / SLF / chmýří)
  • IBA (spodní popel ze spalovny)
  • biomasa / dřevo / kompost / papír
  • sklo
  • pryž
  • plastyRozdrcený elektronický odpad „'E-Scrap'“: testovaný a analyzovaný v testovacím centru společnosti Goudsmit

  

Částice k separaci

Produkty

Závěsné magnetické bloky

K instalaci nad dopravníkové pásy pro přepravu sypkých materiálů nebo v odvětví recyklace. Odstranění železných částic ze surovin obsahujících relativně málo kovu. Čištění manuálně nebo automaticky.

Více informací

Magnetické válce

Umístění např. do stávajících systémů s dopravníkovým pásem, v přepravě sypkých materiálů nebo odvětví recyklace. Vhodné pro separaci obtížných tvarů a slabě magnetických částic. Nepřetržité vypouštění železných částic.

Více informací

Bubnové separátory pro recyklaci

Bubnové separátory automaticky a nepřetržitě separují velká množství železných částic z toků sypkých produktů. Několik typů bubnů dokonce separuje slabě magnetické částice.

Více informací

Závěsné magnetické separátory

K instalaci nad dopravníkové pásy pro přepravu sypkých materiálů nebo v odvětví recyklace. Odstraňuje železné částice ze surovin a přenáší je pryč automaticky a nepřetržitě.

Více informací

Separátory neželezných kovů (ECS)

Eddy current separátory odstraňují neželezné kovové částice, jako je měď a hliník, v nepřetržitém procesu. Na obnovu (recyklaci) nebo odstraňování kovů.

Více informací