Filtry są stosowane...

Krótki opis

Odpowiednie do stosowania w obróbce dużych ilości zanieczyszczeń metalami, gdzie nie ma dostępu dla operatora. Dla suchych, wolnopłynących proszków i granulatów. Czyszczenie automatyczne bez zatrzymania produkcji.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

  • 2 kraty magnetyczne, jedna nad drugą
  • Ciągłe czyszczenie automatyczne
  • Wydajność: 30–90 m³/h
  • ATEX II 1/2 D
Zapytaj o niewiążącą ofertę Zapytanie techniczne
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób ciągły — statyczne, zamknięte
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób ciągły — statyczne, kontroler SECC
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób ciągły — statyczne, strona tylna

Szczegółowy opis produktu

Zastosowanie

Statyczne, automatyczne separatory magnetyczne oczyszczane w sposób ciągły są odpowiednie do obróbki wolnopłynących proszków i granulatów o relatywnie dużej zawartości cząsteczek metalu i do zastosowań w konfiguracjach o ograniczonym dostępie dla operatora. Nie nadaje się do filtrowania lepkich/tłustych proszków, ponieważ mogą one powodować zatykanie.

Konstrukcja

Statyczne separatory magnetyczne oczyszczane automatycznie wyposażone są w dwie kraty magnetyczne w układzie kaskadowym — tak samo jak typy oczyszczane ręcznie. Ten typ jest całkowicie pyłoszczelny.

Czyszczenie

Separatory magnetyczne oczyszczane magnetycznie wyposażone są w pręty magnetyczne poruszające się w szczelnej tubie; wychwycone drobiny żelaza (Fe) są odprowadzane automatycznie. W czasie cyklu pręty magnetyczne są automatycznie wypychane do położenia WYJŚCIOWEGO, po czym wychwycone cząsteczki żelaza wpadają do tub.

Automatyczny, regulowany przedział czasu w jakim cząsteczki ferromagnetyczne są usuwane — produkcja może być kontynuowana w czasie oczyszczania, ponieważ w kanale produktu zawsze znajdują się magnesy.

Filtr

Wielkość otworu wlotu/wylotu produktu
Maks. wydajność

Produkty

CenaDostępne:Numer artykułuSpecyfikacja produktuWielkość otworu wlotu/wylotu produktuMaks. wydajność
Cleanflow_magnet_auto_static_SECC-2424-05S-N-NA-F1E-L-B-B.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęSECC-2424-05S-N-Ex-F1E-L-B-B#240 mm30 m3/h
Cleanflow_magnet_auto_static_SECC-3232-07S-N-NA-F1E-L-B-B.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęSECC-3232-07S-N-Ex-F1E-L-B-B#320 mm60 m3/h
Cleanflow_magnet_auto_static_SECC-4040-09S-N-NA-F1E-L-B-B.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęSECC-4040-09S-N-Ex-F1E-L-B-B#400 mm90 m3/h

Wideo

Opcje

  • odpowiedni do wysokich temperatur (do 120°C) - nie jest dostępny w połączeniu z ATEX
  • detekcja prętów magnetycznych (w czasie czyszczenia, nie jest dostępny w połączeniu z strefy ATEX 20/21)