Filtry są stosowane...

Krótki opis

Bębny magnetyczne o wysokim gradiencie pola są wykorzystywane do wychwytywania elementów o niskiej podatności magnetycznej. Z uwagi na małą głębokość pola magnetycznego ten system nie nadaje się do przetwarzania dużych ilości surowca.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

 • Separowanie drobin żelaza lub elementów o niskiej podatności magnetycznej > 0,1 mm
 • Ciągła separacja automatyczna
 • Maks. grubość warstwy: 30 mm
 • Maks. rozmiar produktu: 50 mm
 • Dla taśm o szerokości 400–600 mm
 • Magnesy neodymowe
Zapytaj o niewiążącą ofertę Zapytanie techniczne
Bębnów-magnetycznych_system-10.000-gauss.jpg
 • Bębnów-magnetycznych_10.000_gauss.jpg
 • Bębnów-magnetycznych_10000_gauss_.jpg
 • Systemy-bębnów-magnetycznych-o-wysokim-gradiencie-pola-10.000-gauss.jpg
 • Systemy-bębnów-magnetycznych-o-wysokim-gradiencie-pola-10.000_gauss.jpg
 • Systemy bębnów magnetycznych_10.000_gauss_platic_recycling.jpg
 • Systemy bębnów magnetycznych o wysokim gradiencie pola2
 • Systemy bębnów magnetycznych o wysokim gradiencie pola3

Szczegółowy opis produktu

Zastosowanie

Dodatkowy, potężny bęben magnetyczny o konstrukcji promieniowej magnesu do separowania elementów o niskiej podatności magnetycznej i drobin paramagnetycznych, np. stali nierdzewnej i stopów stali o rozmiarach maksymalnie 40 mm. Separator o wysokim gradiencie pola jest stosowany w linii technologicznej za separatorem drobin (żelaznych) o dużym potencjale magnetycznym. Dlatego system HG znajduje zastosowanie w przetwarzaniu małych, monowarstwowych frakcji, w małych ilościach, w których rozmiar cząsteczek waha się w przedziale 0–40 mm. Pełnym rozwiązaniem jest kompaktowy i niewymagający dużych nakładów konserwacyjnych system taśm przenośnikowych, który można wykorzystać w zastosowaniach takich jak:

 • usuwanie pierścieni, sprężyn i kul ze stali nierdzewnej z rozdrobnionych plastikowych butelek z mechanizmem pompy
 • usuwanie drobnych cząsteczek metalu z zanieczyszczeń gleby, samej gleby lub kamieni
 • usuwanie zmiażdżonych elementów ze stali nierdzewnej pochodzących z procesów recyklingu drewna celem zabezpieczenia ostrzy rozdrabniarki
 • separowanie kawałków stali nierdzewnej z rozdrobnionej frakcji złomu elektrycznego i elektronicznego i pozostałości ze złomowania samochodów
 • separowanie pyłu żelaznego z ceramiki lub grysu do piaskowania
 • separowanie kawałków stali nierdzewnej ze strumieni rozdrabniarki kabli; lokalizacja w linii technologicznej: przed przetwarzaniem przez rozdrabniarkę miedzi
 • separowanie igieł ze stali nierdzewnej ze strzykawek szpitalnych

Odseparowane drobiny ze stali nierdzewnej

Konstrukcja

Systemy bębna magnetycznego o wysokim gradiencie pola można podzielić na trzy segmenty:

1. Segment podający

Podajnik wibracyjny dla bębnów magnetycznych

To podajnik wibracyjny ze stali nierdzewnej, napędzany przez dwa magnetyczne silniki liniowe. Częstotliwość wibracji można bardzo łatwo dostosować za pomocą dostarczonej skrzynki sterowniczej. Zaletami tych silników są wytrzymałość, trwałość i prostota konserwacji.

2. Segment środkowy

Taśma transportowa dla bębnów magnetycznych

Na segment środkowy składają się osłony zabezpieczające ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że maszyna potrzebuje niewielkich nakładów na konserwację, jest prosta w czyszczeniu i może być wykorzystywana w określonych zastosowaniach spożywczych. Taśmy uszczelniające i pofalowane brzegi sprawiają, że utrata produktu jest niemal niemożliwa. Aby osiągnąć siłę pola równą wartości 10 000 gausów, z punktu widzenia funkcjonalności maszyny zastosowanie cienkiej (o grubości 1,3 mm) taśmy przenośnikowej z poliuretanu ma fundamentalne znaczenie.

3. Segment wyrzutowy

Rozdzielacz dla bębna magnetycznego

Rozdzielacz, określany także jako przegroda zapewnia fizyczne odseparowanie dwóch strumieni produktów. Konstrukcja rozdzielacza ze stali nierdzewnej umożliwia regulację zarówno w poziomie, jak i w pionie. Rezultat: doskonała separacja dostosowana do strumienia produktu i wydajności. Opcjonalnie można dokonać wyboru spomiędzy zsypów maszyny.


Cechy bębna magnetycznego

Wspomniana charakterystyka opisuje konstrukcję maszyny. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości magnesów bęben magnetyczny o wysokim gradiencie pola (zamontowany w rolce czołowej) charakteryzuje się następującą funkcjonalnością:

 • Separowanie elementów o niskiej podatności magnetycznej > 0,1 mm
 • Separowanie drobin żelaznych > 30 µm (sporadycznie)
 • Głębokość pola magnetycznego: 10 mm
 • Konstrukcja promieniowa magnesu
 • Magnes neodymowy (10 000 gausów na płaszczu)
Bęben magnetyczny o dużym nachyleniu

Zasada działania

System bębna magnetycznego o wysokim gradiencie pola to system taśm przenośnikowych ze zintegrowaną, wyjątkowo potężną magnetyczną rolką przenośnika. Potężne pole jest generowane przez układ magnesów neodymowych w konstrukcji promieniowej. Rezultat: gęstość strumienia o sile 10 000 gausów na taśmie przenośnikowej.

Duża siła magnetyczna jest niezbędna, ponieważ siatka ze stali magnetycznej o strukturze krystalicznej zasadniczo nie umożliwia wykorzystania efektu magnetyzmu. Niemniej jednak, kiedy cząsteczka stali nierdzewnej zostanie poddana obróbce, zachodzą w niej deformacje plastyczne powodowane przez rozdrabnianie, przesiewanie, padanie lub granulowanie. Te deformacje w stali nierdzewnej skutkują miejscowymi defektami materiału w strukturze krystalicznej. To z kolei powoduje, że materiał zyskuje właściwości, które przekładają się na niewielką lub niską podatność magnetyczną. Zanim cząsteczka stali nierdzewnej osiąga separator o wysokim gradiencie pola, jej deformacja powoduje, iż odznacza się magnesowalnością na poziomie 5–10%. Konieczność wypierania drobin o niskiej podatności magnetycznej ze strumienia produktu sprawia, że niezbędne jest zastosowanie pola o wyjątkowo dużej sile magnetycznej.

Produkt jest podawany na taśmę z podajnika wibracyjnego, który może być zintegrowany w układzie ze zsypem zasilającym. Prędkość taśmy można regulować w sposób ciągły. Gwarantuje to, iż zasilanie w produkt (wydajność/grubość warstwy) wraz z siłą przyciągającą magnetycznej rolki przenośnika i efektem balistycznym powiązanym z prędkością produktu może być regulowane z wielką dokładnością. Rozdzielacz fizycznie separuje strumień produktu na frakcję o niskiej podatności magnetycznej i frakcję bezwładną (niemagnetyczną).

Bęben magnetyczny o dużym nachyleniu — zasada działania

Wadą bębna magnetycznego o wysokim gradiencie pola jest to, że z uwagi na swoją olbrzymią siłę przyciąga także drobiny materiału magnetycznego, takiego jak kawałki tworzywa sztucznego, drewno lub gumę zanieczyszczoną tlenkiem żelaza. Oznacza to, iż frakcja metalowa może być zanieczyszczona niepożądanymi materiałami. W takiej sytuacji uzyskany produkt wymaga dalszego oczyszczania celem pozyskania frakcji sprzedażnej.

Filtr

Szerokość robocza

Produkty

CenaDostępne:Numer artykułuSpecyfikacja produktuSzerokość robocza
High_Gradient_600mm.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęRHPS-H-06-SCS-N-SM-B-N-B-N600 mm
High_Gradient_800mm.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęRHPS-H-08-SCS-N-SM-B-N-B-N800 mm

Wideo