Probíhá filtrování...

Potravinářství

Společnost Goudsmit poskytuje spolehlivost ve formě inovativních řešení pro potravinářství zabraňující znečištění kovem. Tím se předchází nákladným přerušením výroby, reklamacím z důvodu poškození a stažení produktů z oběhu. Během výrobního procesu mohou do potravinářských výrobků, jako jsou kojenecké přesnídávky, ovocné džusy, mražená nebo zavařená zelenina, koření, mouka, omáčky, zrní, sušené mléko, cukr nebo čokoláda, vnikat kovové částice. Ty lze jednoduše odstranit pomocí magnetů.

Společnost Goudsmit je zapojena do nepřetržitého výzkumu účinnosti různých magnetických systémů. Využíváme pokročilý software pro 3D modelování a výkonné zkušební centrum k neustálé optimalizaci našich systémů, a to nejen pro železné částice, ale také pro částice nerezové oceli AISI 304 a AISI 316(L). Dokonce i dnes se většina dodavatelů primárně zaměřuje na sílu pole (gauss/tesla), ale zkušenosti ukazují, že tento přístup není zárukou kvalitního odstranění kovů.

U železných částic optimalizujeme naše systémy magnetických tyčí za účelem získání nejúčinnějšího průměru tyče, kvality magnetického materiálu, tloušťky tyče a vzdálenosti mezi tyčemi. Například víme, že některé částice nerezové oceli lze zachytit vzduchovou mezerou velkou přibližně 50 mm, ale výsledek je mnohem lepší, když jsou částice zachyceny magnetickou tyčí. Částice AISI 316L jsou zachyceny pouze tehdy, když jsou skutečně v kontaktu s magnetickou tyčí.

Vydatnost separace je velmi důležitým hlediskem pro manažery zajišťování kvality. Produktoví inženýři společnosti Goudsmit budou s nadšením spolupracovat s vašimi zaměstnanci z oddělení zajišťování kvality na dalším zlepšování našich produktů a vydatnosti separace.

magnetický filtr pro ovoce
magnetický filtr pro pomeranče

 

Mlékárenství, sušené mléko a sušená vejce

Husté a pastovité výrobky, jako jsou jogurt, tavený sýr a dezerty, mohou obsahovat železné částice i po jejich zachycení. Naše hygienické magnetické filtry mají natolik silné (neodymové) magnetické tyče Neoflux®, že dokáží z těchto produktů odstranit i ty nejmenší částice železa a následně je udržet tak silně, že se do produktu znovu nedostanou.

Sušené mléko a sušená vejce jsou mastné prášky, které se mohou hromadit na magnetických tyčích. Aby se tomuto hromadění na magnetických tyčích zabránilo, byly vyvinuty rotující cleanflow magnety. Tyto magnety odstraňují z mastných prášků železné částice od velikosti 25 mikronů. Jsou také k dispozici v kombinaci s detektorem kovu. Čistý produkt předchází nákladnému řešení problémů spojených s odpovědností za produkt, které mohou poškodit vaši pověst, a nákladnému znehodnocení hotových výrobků.

Kliknutím sem se zobrazí velký vývojový graf:

Otevřít vývojový graf

magnety pro mlékárenství
magnet pro sušená vejce

Kakao a čokoláda

Znečištění železem se může vyskytovat v příchozích surových kakaových bobech a může k němu docházet i během zpracování hotového produktu. K vyřešení tohoto problému se používají různé typy magnetických systémů.

Během sklizně a balení mohou mezi kakaové boby zapadnout hřebíky a jiné kovové předměty. Během příjmu (vykládání bobů) jsou z toku kakaových bobů odstraňovány velké kusy železa pomocí bubnového separátoru (pokud je znečištění železem vysoké), trubkovým magnetem, kaskádovým magnetem, deskovým magnetem nebo magnetem s externími póly, než dojde k rozemletí kakaových bobů na prášek.

Magnety s externími póly mohou být umístěny na lince prášku a přívodu cukru, ale jsou také velmi vhodné pro „'výsyp koláčů'“, kam kakao po vylisování vychází z lisu ve velkých „'koláčích'“. Magnetické rošty/mřížové magnety nebo cleanflow magnety odstraňují železné částice, když se koláč rozemele.

Během výstupní kontroly kakaového prášku - před pytlováním - se často používají rotující cleanflow magnety. Tím se zabraňuje značnému poškození prosévacích strojů a rozmělňovačů, a to nezmiňujeme nákladná přerušení výroby. Rotující pohyb magnetických tyčí zajišťuje, že se mastný kakaový prášek nehromadí na tyčích a nelepí se na ně.

Pro tekutou čokoládu jsou potom vynikající volbou magnetické filtry s dvojí stěnou. Zachycují velmi jemné železné částice z tekuté čokolády, kakaového másla nebo kakaového likéru. Tyto filtry jsou vhodné pro použití pod tlakem a teplou kapalinu ze čerpat mezi dvě stěny filtru, aby se zabránilo tuhnutí na stěnách.

magnetické filtry pro potravinářství
magnetický filtr na kakao

Produkty

Magnety s externími póly s manuálním rychlým čištěním

Tyto magnety s externími póly filtrují feromagnetické nečistoty z vedení s volným pádem. Čištění je rychlé a snadné, prováděné pomocí desky extraktoru (rychlé čištění).

Více informací

Magnety s externími póly s automatickým čištěním

Systémy s externími póly jsou dobrým řešením pro aplikace s velkým množstvím železných nečistot a pro místa s nemožným přístupem operátora. Automatické čištění bez zastavení výroby.

Více informací

Cleanflow s manuálním čištěním

Pro magnetickou filtraci malých množství kovových nečistot ze suchých volně proudících prášků a granulátů v beztlakovém potrubí. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Cleanflow s poloautomatickým čištěním

Pro magnetickou filtraci malých množství kovových nečistot ze suchých volně proudících prášků a granulátů v beztlakovém potrubí. Poloautomatické čištění (Easy-clean).

Více informací

Cleanflow magnety s automatickým čištěním s přerušením toku

Vhodné pro použití v aplikacích s velkým množstvím kovových nečistot, kde není možný přístup obsluhy. Pro suché volně proudící prášky a granuláty. Automatické čištění se zastavením výroby.

Více informací

Cleanflow magnety s automatickým čištěním s přerušením toku - prachotěsné

Vhodné pro použití v aplikacích s velkým množstvím kovových nečistot, kde není možný přístup obsluhy. Pro suché volně proudící prašné prášky a granuláty. Automatické čištění se zastavením výroby.

Více informací

Cleanflow magnety s automatickým čištěním bez přerušení toku

Vhodné pro použití v aplikacích s velkým množstvím kovových nečistot, kde není možný přístup obsluhy. Pro suché volně proudící prášky a granuláty. Automatické čištění bez zastavení výroby.

Více informací

Cleanflow magnety s manuálním čištěním - rotační

Pro magnetickou filtraci malých množství kovových nečistot ze špatně proudících (např. mastných) prášků v beztlakovém potrubí. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Cleanflow magnety s poloautomatickým čištěním - rotační

Pro magnetickou filtraci malých množství kovových nečistot ze špatně proudících (např. mastných) prášků v beztlakovém potrubí. Certifikace EHEDG. Poloautomatické čištění.

Více informací

Cleanflow magnety s automatickým čištěním bez přerušení toku - prachotěsné - rotační

Vhodné pro použití v aplikacích s velkým množstvím kovových nečistot, kde není možný přístup obsluhy. Pro špatně proudící (např. mastné) prášky a granuláty. Automatické čištění se zastavením výroby.

Více informací

Cleanflow magnety s automatickým čištěním bez přerušení toku - rotační

Vhodné pro použití v aplikacích s velkým množstvím kovových nečistot, kde není možný přístup obsluhy. Pro špatně proudící (např. mastné) prášky a granuláty. Automatické čištění bez zastavení výroby.

Více informací

Kaskádové magnety

Kaskádové magnety filtrují feromagnetické nečistoty z hrubých surovin a zajišťují optimální tok. Kaskádové uspořádání nutí produkt procházet v blízkosti tří deskových magnetů. Automatické čištění.

Více informací

Magnetické rošty/mřížové magnety

Magnetické rošty se často umisťují do místa vlévání/vsypávání a filtrují velmi jemné magnetické a slabě magnetické feromagnetické nečistoty z volně proudících prášků a granulátů. Často se používají pro kontrolní účely. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Permanentní trubkové magnety

Nejúčinnější separační systém z hlediska poměru ceny a kvality. S výkonným feritovým magnetickým jádrem. Manuální čištění.

Více informací

Elektromagnetické trubkové magnety

Méně výkonné než permanentní verze, a přesto s plně automatickým čištěním (se zastavením výroby), a proto jsou vhodné pro automatické výrobní procesy.

Více informací

Neodymové deskové magnety (Neoflux®)

Silné a kompaktní. Pro suché a mokré použití; také vhodné pro potravinářství.

Více informací

Bubnové separátory pro potraviny/léky - 9 000 gauss

Použití ve skluzech s volným pádem. Silný neodymový magnet schopný odstranit velmi malé částice železných nečistot. Vhodné pro potravinářství.

Více informací

Bubnové separátory Lenastar - 12 000 gauss

Použití ve skluzech s volným pádem; podávání vibračním podavačem. Extrémně silný neodymový magnet k odstraňování magnetických částic a dokonce slabě magnetických částic železných nečistot. Vhodný pro potravinářství.

Více informací

Magnetické filtry, průmyslové

Odolný filtr pro magnetické aplikace. K filtrování magnetických a slabě magnetických železných částic. Vhodný pro všechna odvětví. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Magnetické filtry, průmyslové, pneumatické

Odolný filtr k filtrování magnetických a slabě magnetických železných částic na větších průměrech. Vhodný pro všechna odvětví. Poloautomatické čištění.

Více informací

Magnetické filtry, průmyslové, dvouplášťové

Odolný filtr s dvouplášťovým pouzdrem, aby se předešlo srážení viskózních produktů. Filtruje magnetické a dokonce slabě magnetické železné nečistoty z látek, jako je čokoláda. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Magnetické filtry, průmyslové, externí póly

Velmi odolný filtr, vhodný k filtrování železných nečistot z produktů, jako je celulóza v papírenském průmyslu. Velké pevné látky mohou také procházet, protože jim v průchodu nic nebrání. Manuální čištění.

Více informací

Magnetické filtry, hygienické (EHEDG)

Navržené pro potravinářský průmysl v souladu se směrnicemi EHEDG. Velmi účinně filtrují jemné magnetické a dokonce slabě magnetické železné nečistoty. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Magnetické filtry, hygienické (EHEDG) - Clean In Place

Určené pro potravinářský průmysl; certifikace EHEDG. Velmi účinně filtrují jemné magnetické a dokonce slabě magnetické železné nečistoty. Zcela automatické čištění (CIP: Clean In Place).

Více informací

Magnetické filtry, sanitární

Vhodné k odfiltrování železných nečistot v potravinářství. Manuální čištění (rychlé čištění).

Více informací

Magnetické inspekční tyče

Magnetické inspekční tyče vám umožňují stanovit, zda je váš produkt znečištěn feromagnetickými (Fe) částicemi. Inspekční tyče přitahují velmi jemné Fe částice o velikosti až 30 mikronů.

Více informací

Gaussmetr / teslametr

Gaussmetr/teslametr měří místní hustotu toku, například povrchu. Měření lze zobrazit v jednotkách tesla, gauss, kA/m nebo oersted.

Více informací

Magnetické grippery

Magnetické grippery jsou vhodné pro sběr plochých feromagnetických předmětů (např. lisovaných a perforovaných ocelových plechů).

Více informací

Paletizační magnety s ocelovou skříní

Paletizační magnety s ocelovou skříní jsou vhodné pro paletizaci a depaletizaci portálovým jeřábem. Jsou k dispozici v různých verzích.

Více informací

Lehké paletizační magnety

Lehké paletizační magnety s hliníkovou skříní jsou vhodné pro paletizaci a depaletizaci ramenem robota. K dispozici v různých verzích.

Více informací

Magnetická vedení

Magnetická vedení pro přímé roky produktů nebo toky s bočním vstupem nebo výstupem. Pro připojení k magnetickému válci, magnetickému obloukovému vedení, magnetickému vedení s obloukem nebo jinému magnetickému vedení.

Více informací

Magnetické válce

Magnetické válce se používají pro přímé toky produktů s konstantní magnetickou silou v proměnlivém úhlu s ostrým poloměrem. Instalace mezi jiná (případně šikmá) magnetická vedení.

Více informací

Magnetická oblouková vedení

Magnetická oblouková vedení se používají pro přímé toky produktů s konstantní magnetickou silou. Instalace mezi jiná magnetická vedení jako alternativa pro magnetický válec.

Více informací

Magnetická vedení s obloukem

Používají se pro toky produktů v oblouku. Magnetická oblouková vedení jsou obvykle kombinována s hnanými kotouči a příčnými dopravníkovými pásy.

Více informací

Magnetické přepravní válce na víčka

Pro stohování a rozebírání víček, kroužků a kotoučů. Mezi příklady patří dodávka víček do plnicích/těsnicích strojů v konzervárenském průmyslu nebo stohování kroužků ve výrobní lince.

Více informací

Magnetické válce k instalaci do stávajícího zařízení

Magnetické válce zachycují feromagnetické a slabě magnetické částice a automaticky je odnášejí. Vhodné například k instalaci do stávajících systémů s pásovým dopravníkem, hromadné překládce nebo pro recyklační průmysl.

Více informací

Magnetické válce s vysokou intenzitou

Magnetické válce s vysokou intenzitou se používají pro zachycení slabě magnetických částic. Kvůli nízké hloubce magnetického pole není tento systém vhodný pro vysoké zpracovatelské kapacity.

Více informací

Magnetické tyče

Magnetické tyče jsou stavebními bloky mnoha magnetických systémů a používají se k filtrování toků produktů k odstranění velmi jemných feromagnetických a slabě magnetických částic (např. z obráběné nerezové oceli nebo oxidů železa).

Více informací

Deskové magnety do skluzu

Deskové magnety do skluzu se používají pro toky prášků v aplikacích s volným pádem nebo skluzem; jednoduché řešení k odstranění feromagnetických nečistot.

Více informací