Filtry są stosowane...

Krótki opis

Odpowiednie do stosowania w obróbce dużych ilości zanieczyszczeń metalami, gdzie nie ma dostępu dla operatora. Do obsługi suchych, wolnopłynących pylistych proszków i granulatów. Czyszczenie automatyczne z zatrzymaniem produkcji.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

  • 2 kraty magnetyczne, jedna nad drugą
  • Nieciągłe czyszczenie automatyczne
  • Wydajność: 30–90 m³/h
  • Pyłoszczelne
  • ATEX II 1/2 D
Zapytaj o niewiążącą ofertę Zapytanie techniczne
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób nieciągły — pyłoszczelne — statyczne SECD 1
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób nieciągły — pyłoszczelne — statyczne SECD 2
Separatory przepływowe oczyszczane automatycznie w sposób nieciągły — pyłoszczelne — statyczne, ilustracja

Szczegółowy opis produktu

Zastosowanie

Statyczne, automatyczne, pyłoszczelne separatory magnetyczne oczyszczane w sposób nieciągły są odpowiednie do obróbki pylistych, wolnopłynących proszków i granulatów o relatywnie dużej zawartości cząsteczek metalu i do zastosowań w konfiguracjach o ograniczonym dostępie dla operatora. Nie nadają się do filtrowania lepkich/tłustych proszków, ponieważ mogą one powodować zatykanie.

Konstrukcja

Statyczne separatory magnetyczne oczyszczane automatycznie wyposażone są w dwie kraty magnetyczne w układzie kaskadowym — tak samo jak typy oczyszczane ręcznie. Ten typ jest całkowicie pyłoszczelny.

Czyszczenie

Separatory magnetyczne oczyszczane magnetycznie wyposażone są w pręty magnetyczne poruszające się w szczelnej tubie; wychwycone drobiny żelaza (Fe) są odprowadzane automatycznie. W czasie cyklu pręty magnetyczne są automatycznie wypychane do położenia WYJŚCIOWEGO, po czym wychwycone cząsteczki żelaza wpadają do tub.

Automatyczne odprowadzanie cząsteczek ferromagnetycznych — w czasie oczyszczania produkcja musi zostać zatrzymana. Pręty magnetyczne są automatycznie wyprowadzane z kanału produktu, pozostając wewnątrz pneumatycznych tub, dlatego wychwycone cząsteczki metali żelaznych pozostają w kanale produktu. Dlatego pod separatorem przepływowym powinna zawsze znajdować się skrzynia zaworowa.

Filtr

Sterowanie
Klapą czyszczącą
Wielkość otworu wlotu/wylotu produktu

Wideo

Opcje

  • odpowiedni do wysokich temperatur (do 120°C) - nie jest dostępny w połączeniu z ATEX
  • zintegrowana skrzynka zaworowa do usuwania części ferromagnetycznych
  • sterowanie Siemens LOGO!