Filtry są stosowane...

Krótki opis

Do różnorodnych zastosowań; wytrzymały separator wirowo-prądowy. Wiele kombinacji dla wybranych zastosowań.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

 • Dla frakcji średniej
 • Separacja cząsteczek metali nieżelaznych rozmiaru 5–200+ mm
 • Wiroprądowy bęben magnetyczny 12-, 18- lub 22HI-polowy
 • Odpowiednie dla obsługi różnych metali nieżelaznych
 • Maks. częstotliwość 733 Hz
Zapytaj o niewiążącą ofertę Zapytanie techniczne
Separator wirowo-prądowy EddyXpert
 • Separator wirowo-prądowy
 • Separator wirowo-prądowy w działaniu
 • Separator wirowo-prądowy w użyciu
 • Separator wirowo-prądowy EddyXpert
 • Separator wirowo-prądowy EddyXpert 22HI 800 mm
 • Separator wirowo-prądowy EddyXpert 22HI 800 mm, bez podajnika wibracyjnego
 • Separator wirowo-prądowy, mimośrodowy, do separacji metali nieżelaznych, zasada działania
 • EddyXpert_REC-10-22HI-MAP-SS-B-N.jpg
 • EddyXpert_REC-06-22HI-H-MAB-SS-P-N.jpg
 • Eddy_current_22HI_6000_Gauss_drum_magnet.jpg
 • EddyXpert_22HI_1500mm_9000gauss_drum_magnet.jpg

Szczegółowy opis produktu

Zastosowanie

Separator wirowo-prądowy typu EddyXpert to najbardziej wszechstronne urządzenie w gamie separatorów wirowo-prądowych i jest odpowiedni do obróbki dużej liczby różnych strumieni produktów: od zgrubnych do średnio drobnych frakcji.

Najistotniejszym komponentem urządzenia jest wiroprądowy bęben magnetyczny; dostępne są 3 typy:

Liczba biegunów magnetycznych
[#]

Odpowiedni do frakcji o rozmiarze
[mm]

Częstotliwość maksymalna
[Hz]

12

20–200+

300

18

10-80

450

22HI

5–60

733

 

 

 


EddyXpert jest wszechstronny. Powodem tego jest możliwość rozbudowy separatora EddyXpert o wiele modułów, takich jak: podajnik wibracyjny, komora separacyjna, przegrody separacyjne, skrobaki taśm i taśmy transportowe wykonane z różnych materiałów. Optymalna konfiguracja jest uzależniona od strumienia produktu. Podstawowa maszyna jest bardzo wytrzymała i może funkcjonować wydajnie w trudnym otoczeniu, np. w zakładach przetwarzania żużlu ze spalarni. Wybór wiroprądowego bębna magnetycznego determinuje, które frakcje i jakie metale nieżelazne mogą być separowane. Przykłady metali nieżelaznych, które mogą być separowane: aluminium, magnes, miedź, srebro i cynk. Strumienie produktów, do obróbki których nadaje się separator EddyXpert:

Jako że rozmiar frakcji drobin zmniejsza się, ma to także bezpośredni wpływ na zakres trajektorii. Odległość „a” na ilustracji poniżej to odległość między trajektorią materiałów bezwładnych i metali nieżelaznych. Im mniejsza frakcja, tym mniejsza różnica „a”. Utrudnia to separację strumieni bardziej zgrubnych produktów, a tym samym mniej czystych (stopień). Aby — pomimo tego ograniczenia — osiągnąć wysoki stopień separacji, firma Goudsmit rozwinęła specjalne regulowane moduły przegród.

Odpowiednie do strumieni produktów:

 • rozmiar frakcji: 5–200+ mm (w zależności od wiroprądowego bębna magnetycznego);
 • aluminium, miedź, mosiądz, cynk i inne metale nieżelazne.
Trajektoria EddyExpert, separator wirowo-prądowy

Konstrukcja

Standardowo konstrukcja separatora EddyXpert składa się z 3 segmentów:

1. Segment środkowy

Zadaniem solidnego segmentu środkowego jest transport strumienia produktu i generowanie prądów wirowych poprzez zastosowanie bębna magnetycznego. Drzwi serwisowe z boku można z łatwością otworzyć w celu przeprowadzenia konserwacji lub czyszczenia.

Jeżeli przestrzeń robocza dostępna poprzez drzwi robocze jest niewystarczająca (np. w celu wymiany taśmy transportowej), demontaż ścian bocznych nie nastręcza problemów.
Zintegrowana jednostka wymiany taśmy sprawia, że wymiana taśmy transportowej to bardzo proste zadanie:
Najpierw należy zdemontować ściany boczne. Następnie należy wysunąć tubę wsporczą zintegrowaną w ramie.

Wymiana taśmy w separatorze EddyXpert, krok 2
Wymiana taśmy w separatorze EddyXpert, krok 1

Tubę należy unieść za pomocą podnośnika lub wózka widłowego — w ten sposób masa ramy i wiroprądowego bębna magnetycznego jest równoważona. Nogi wsporcze ramy nie są juz obciążone, dlatego mogą zostać bezpiecznie zdemontowane. Taśma transportowa może teraz zostać swobodnie wymieniona na nową.

Silnik bębnowy zintegrowany z wałkiem napędowym taśmy

Zintegrowany silnik bębnowy napędza taśmę transportową. Dzięki temu konstrukcja jest kompaktowa, ponieważ silnik nie znajduje się za maszyną. Silnik bębnowy ma stopień ochrony IP66, więc jest dobrze chroniony przed działaniem pyłu i wilgoci. Oznacza to, że praktycznie nie istnieje zapotrzebowanie na konserwację silnika, dlatego maszyna ta jest nie tylko wytrzymała, ale także przyjazna użytkownikowi — każdy operator na pewno doceni taką charakterystykę.

Wiroprądowy bęben magnetyczny

Wszystkie bębny magnetyczne dla separatora EddyXpert są w pełni zamienne. Dlatego też moc maszyny może zostać zwiększona dzięki zastosowaniu silniejszego bębna magnetycznego, jeżeli strumień produktu zmienia się w zakresie składu lub rozmiaru frakcji.

2. Segment podający

Zadaniem segmentu podającego jest dostarczanie jednolitego materiału — tworzenie monowarstwy. Odpowiednie podawanie materiału ma krytyczne znaczenie w separacji metali nieżelaznych: Jeżeli na drobinach metali nieżelaznych odłożony jest inny materiał, wyrzucenie ich nad przegrodami jest trudniejsze.
W zależności od strumienia produktu można wybrać różnorodne moduły podawania:

 • Podajnik wibracyjny
  Podajnik wibracyjny to najczęściej wybierana opcja. Zasila on segment środkowy strumieniem produktu w postaci jednorodnej (tj. pokrywającej całą szerokość) monowarstwy. Jeżeli strumień produktu nadal zawiera drobiny żelazne, podajnik wibracyjny może zostać rozbudowany o moduł deferryzacji, czyli separator magnetyczny bębnowy umieszczone za podajnikiem wibracyjnym. Powoduje to, że materiał opada na bęben równomiernie; drobiny ferromagnetyczne są separowane, a reszta strumienia produktu (w tym metale nieżelazne) przepływa na taśmę transportową segmentu środkowego. W przypadku separatora magnetycznego bębnowego istnieje możliwość wyboru spośród różnych mocy magnetycznych, co jest gwarancją optymalnej separacji.

EddyXpert
z małym podajnikiem wibracyjnym

EddyXpert
z małym podajnikiem wibracyjnym i małym separatorem magnetycznym bębnowym

EddyXpert
z dużym podajnikiem wibracyjnym i dużym separatorem magnetycznym bębnowym

EddyXpert ze standardowym podajnikiem wibracyjnym

EddyXpert ze standardowym podajnikiem wibracyjnym i separatorem magnetycznym bębnowym

EddyXpert z dużym podajnikiem wibracyjnym i dużym separatorem magnetycznym bębnowym

 

 

 


 • Moduł taśmy transportowej
  Moduł taśmy transportowej wyposażony jest w zintegrowany bęben magnetyczny. Gwarantuje to wydajne usuwanie kawałków metali żelaznych, które są nadal obecne w doprowadzanym strumieniu produktu. W bębnie magnetycznym mogą być zastosowane różne typy magnesów (o różnej sile), co pozwala na zagwarantowanie najlepszego rozwiązania dla danego strumienia produktu.

Do niedawna wadą modułu taśmy transportowej była niejednorodna monowarstwa; brakowało rezultatu pracy podajnika wibracyjnego. Dlatego firma Goudsmit opracowała „jednostkę mieszającą”. Jednostka mieszająca składa się z kilku rotujących mieszadeł (rozdzielaczy materiału), umiejscowionych nad taśmą, mieszających produkt na taśmie w sposób pozwalający na ułożenie strumienia produktu w jednorodną monowarstwę zanim dotrze ona do bębna magnetycznego.

3. Segment wyrzutowy

Segment wyrzutowy separuje frakcję bezwładną (niemetaliczną) od frakacji nieżelaznej. Wyjątkowo wytrzymała komora separacyjna separatora EddyXpert wyposażona jest w drzwi serwisowe po obu stronach. Drzwi można łatwo otworzyć, korzystając w tym celu z systemu szybkiego blokowania. Umożliwia to szybki dostęp do płyty separacyjnej (czyli najważniejszego komponentu segmentu wyrzutowego). W zależności od strumienia produktu dostępne są różne typy.

Poza typem przegrody ważna jest także jej regulacja. Standardowo kąt przegrody może być regulowany ręcznie i bezstopniowo (precyzyjnie). Odległość między przegrodą i wiroprądowym bębnem magnetycznym może być regulowana wzdłuż osi X, stopiniowo (w przybliżeniu), poprzez wykorzystanie szczelin. Aby dokonać bardziej precyzyjnej regulacji przegrody wzdłuż osi X (zwykle nie jest to konieczne), dostępne jest opcjonalne wyposażenie specjalne, takie jak np. wrzeciono.

Filtr

Typ
Separator części ferromagnetycznych
Szerokość robocza

Wideo