Filtry są stosowane...

Krótki opis

Zaawansowany i wytrzymały separator wirowo-prądowy. Do separacji najmniejszych cząsteczek metali nieżelaznych.

Przeczytaj więcej

Charakterystyka

 • Dla frakcji drobnej
 • Separacja cząsteczek metali nieżelaznych o rozmiarach 0–200+ mm
 • Wiroprądowy bęben magnetyczny 38HI-biegunowy
 • Wyjątkowo skuteczne do separacji cząsteczek ciężkich metali nieżelaznych
 • Maks. częstotliwość 1050 Hz
Zapytaj o niewiążącą ofertę Zapytanie techniczne
Separator wirowo-prądowy cząsteczek metali nieżelaznych EddyFines
 • Separator wirowo-prądowy, ślizgowy
 • Separator wirowo-prądowy EddyFines, podajnik wibracyjny
 • Separator wirowo-prądowy EddyFines z transporterem podającym
 • Separator wirowo-prądowy EddyFines, transporter podający
 • Separator wirowo-prądowy, zasada działania

Szczegółowy opis produktu

Zastosowanie

Separator EddyFines to najbardziej zaawansowane urządzenie w gamie separatorów wirowo-prądowych. Ten separator metali nieżelaznych został zaprojektowany z myślą separacji najmniejszych cząsteczek metali nieżelaznych, określanych mianem „drobin” lub „frakcji drobnej”.

W Goudsmit dostrzegliśmy, że potencjał tych drobnych frakcji jest cały czas często ignorowany. Mieszanka drobin o rozmiarach 0–6 mm jest wykorzystywana na przykład w połączeniu z żużlem ze spalarni odpadów komunalnych jako podsypka pod drogi i ekrany dźwiękowe. Jednym słowem to marnotrawstwo: ta frakcja często zawiera wiele ciężkich metali nieżelaznych, z których duża część to nawet metale cenne, jak złoto, srebro i pallad. Separator EddyFines filtruje takie właśnie cząsteczki, a wyróżnia go ekstra duży wiroprądowy bęben magnetyczny 38HI — na chwilę obecną największy na rynku. Jest tak potężny, że może separować nawet najmniejsze cząsteczki o rozmiarach już od 0,5 mm. Rezultat: 3500 gausów na taśmie o grubości 3 mm. Duży wirnik pozwala na wykorzystanie większej liczby par biegunów magnetycznych i większej mocy magnesu, co przekłada się na czystą separację maleńkich cząsteczek metali nieżelaznych.

Eddy current flux density curves of fines separators

Ponieważ celem separatora EddyFines jest separacja mniejszych cząsteczek metali nieżelaznych, bardzo często jest on montowany za maszyną lub na końcu linii produkcji. Ten separator jest też często wykorzystywany jako część układu kaskadowego separatorów wirowo-prądowych. Na przykład: separator EddyXpert 22HI może być wykorzystywany do separacji frakcji średniej; za nim może być ustawiony separator EddyFines separujący frakcję drobną metali nieżelaznych. Taka konfiguracja gwarantuje dużo wyższą wydajność separacji.

Separator EddyFines może być rozbudowany różnymi modułami: podajnik wibracyjny, komora separacyjna, przegrody separacyjne, skrobaki taśm i taśmy transportowe wykonane z różnych materiałów. Wybór najlepszego rozwiązania zależy od strumienia produktu. Podstawowa maszyna jest bardzo wytrzymała i może funkcjonować wydajnie w trudnym otoczeniu, np. w zakładach przetwarzania żużlu ze spalarni.

Jako że rozmiar frakcji drobin zmniejsza się, ma to bezpośredni wpływ na zakres trajektorii. Odległość „a” odpowiada odległości między trajektorią materiałów bezwładnych i metali nieżelaznych. Ponieważ odległość jest mniejsza niż w przypadku strumieni produktów zgrubnych, separacja jest trudniejsza i mniej czysta (jakościowa). Aby osiągnąć maksymalny stopień separacji, specjalne moduły przegród wraz z częstotliwością rotacji biegunów magnesu i siłą magnetyczną są wykorzystywane do pozyskiwania czystej frakcji metali nieżelaznych.


Odpowiednie do strumieni produktów:

 • rozmiar frakcji: 0–60+ mm;
 • aluminium, miedź, mosiądz, cynk i inne metale nieżelazne.
Trajektoria separatora EddyFines, separator wirowo-prądowy

Konstrukcja

Konstrukcja separatora EddyFines jest bardzo podobna do konstrukcji separatora EddyXpert, niemniej jednak jest kilka istotnych różnic:

1. Segment środkowy

W przypadku separatora EddyXpert zadaniem wytrzymałego segmentu środkowego jest transportowanie strumieni produktu i wytwarzania prądu wirowego za pośrednictwem bębna magnetycznego. Jednak taśma transportowa jest 30% dłuższa, aby zapewnić, że transportowany materiał leży nieruchomo na taśmie, kiedy zostaje doprowadzony do bębna magnetycznego. Cząsteczki drobnego materiału są najczęściej zaokrąglone i dłużej się toczą po upadku na taśmę. W przypadku separatora EddyXpert cząsteczki są większe, wiec szybciej się zatrzymują — tym samym taśma transportowa może być krótsza.

Z powodu dłuższej taśmy separator jest wyposażony w troje drzwi serwisowych (w przeciwieństwie do wyposażonego w dwoje drzwi separatora EddyXpert). W pozostałych aspektach segment środkowy nie różni się niczym. Drzwi serwisowe z boku można z łatwością otworzyć w celu przeprowadzenia konserwacji lub czyszczenia.

Silnik bębnowy zintegrowany z wałkiem napędowym taśmy

Zintegrowany silnik bębnowy napędza taśmę transportową. Dzięki temu konstrukcja jest kompaktowa, ponieważ silnik nie znajduje się za maszyną. Silnik bębnowy ma stopień ochrony IP66, więc jest dobrze chroniony przed działaniem pyłu i wilgoci. Oznacza to, że praktycznie nie istnieje zapotrzebowanie na konserwację silnika, dlatego maszyna ta jest nie tylko wytrzymała, ale także przyjazna użytkownikowi — każdy operator na pewno doceni taką charakterystykę.

Wiroprądowy bęben magnetyczny

Bęben magnetyczny separatora EddyFines jest 40% większy niż wirnik separatora EddyXpert. Tym samym maszyna jest wyższa; także wysokość doprowadzania i podawania jest większa niż w przypadku separatora EddyXpert.

2. Segment podający

Zadaniem segmentu podającego jest dostarczanie jednolitego materiału — tworzenie monowarstwy. Odpowiednie podawanie materiału ma krytyczne znaczenie w separacji metali nieżelaznych: Jeżeli na drobinach metali nieżelaznych odłożony jest inny materiał, wyrzucenie ich nad przegrodami jest trudniejsze.
W zależności od strumienia produktu można wybrać różnorodne moduły podawania:

Podajnik wibracyjny Podawanie wibracyjne do separatora EddyFines

Podajnik wibracyjny to najczęściej wybierana opcja. Zasila on segment środkowy strumieniem produktu w postaci jednorodnej (tj. pokrywającej całą szerokość) monowarstwy. Jeżeli strumień produktu nadal zawiera drobiny żelazne, podajnik wibracyjny może zostać rozbudowany o moduł odżelaziania, czyli separator magnetyczny bębnowy umieszczony za podajnikiem wibracyjnym. Powoduje to, że materiał opada na bęben równomiernie; drobiny ferromagnetyczne są separowane, a reszta strumienia produktu (w tym metale nieżelazne) przepływa na taśmę transportową segmentu środkowego. W przypadku separatora magnetycznego bębnowego istnieje możliwość wyboru spośród różnych mocy magnetycznych, co jest gwarancją optymalnej separacji.

Moduł taśmy transportowej Podawanie z transportera do separatora EddyFines

Moduł taśmy transportowej wyposażony jest w zintegrowany bęben magnetyczny. Gwarantuje to wydajne usuwanie kawałków metali żelaznych, które są nadal obecne w doprowadzanym strumieniu produktu. W bębnie magnetycznym mogą być zastosowane różne typy magnesów (o różnej sile), co pozwala na zagwarantowanie najlepszego rozwiązania dla danego strumienia produktu.

Do niedawna wadą modułu taśmy transportowej była niejednorodna monowarstwa; brakowało rezultatu pracy podajnika wibracyjnego. Dlatego firma Goudsmit opracowała „jednostkę mieszającą”. Jednostka mieszająca składa się z kilku rotujących mieszadeł (rozdzielaczy materiału), umiejscowionych nad taśmą, mieszających produkt na taśmie w sposób pozwalający na ułożenie strumienia produktu w jednorodną monowarstwę zanim dotrze ona do bębna magnetycznego.

3. Segment wyrzutowy

Segment wyrzutowy separuje frakcję bezwładną (niemetaliczną) od frakcji nieżelaznej. Wyjątkowo wytrzymała komora separacyjna separatora EddyXpert wyposażona jest w drzwi serwisowe po obu stronach. Drzwi można łatwo otworzyć, korzystając w tym celu z systemu szybkiego blokowania. Umożliwia to szybki dostęp do płyty separacyjnej (czyli najważniejszego komponentu segmentu wyrzutowego).

W standardzie jest to wariant „drobny”. Jest to wysoka stożkowa przegroda, która pozwala na wyjątkową precyzję separacji w ramach zakresu trajektorii.

Poza typem przegrody ważna jest także jej regulacja. Standardowo kąt przegrody może być regulowany ręcznie i bezstopniowo (precyzyjnie). Odległość między przegrodą i wiroprądowym bębnem magnetycznym może być regulowana wzdłuż osi X, stopniowo (w przybliżeniu), poprzez wykorzystanie szczelin. Aby dokonać bardziej precyzyjnej regulacji przegrody wzdłuż osi X (zwykle nie jest to konieczne), dostępne jest opcjonalne wyposażenie specjalne, takie jak np. wrzeciono.

Filtr

Separator części ferromagnetycznych
Moduł podajnika
Szerokość robocza

Produkty

CenaDostępne:Numer artykułuSpecyfikacja produktuSeparator części ferromagnetycznychModuł podajnikaSzerokość robocza
REC-08-E38HI-N-MAB-SM-B-R_RNF0802372_1200X900.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęREC-08-E38HI-N-MAB-SM-B-R-Podajnik wibracyjny800 mm
REC-15-E38HI-N-MAB-SM-B-R_RNF1503371_1200x900.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęREC-15-E38HI-N-MAB-SM-B-R-Podajnik wibracyjny1500 mm
Standard-38HI-EddyFines-Conveyor-Feeder-1500mm.jpgWięcej informacjiZapytaj o ofertęREC-15-E38HI-B-C20-FS-B-NSeparator bębnowyPodajnik przenośnika taśmowego1500 mm

Wideo